طرح توجیهی اخذ مجوز

طرح توجیهی اخذ مجوز به عنوان یک نقشه راه برای نحوه ساختار، اجرا و رشد کسب و کار جدید است. یک طرح تجاری خوب شما را در هر مرحله از شروع و مدیریت کسب و کارتان راهنمایی می کند. اینگونه طرح های کسب و کار می توانند به شما کمک کنند تا مجوز های لازم برای کسب و کار خود دریافت کنید.

مجوزهای کسب و کار مجوزهایی هستند که توسط سازمان‌های مختلف صادر می‌شوند که به افراد یا شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا در محدوده جغرافیایی دولت تجارت کنند. دریافت مجوزها یا مجوزهای کسب و کار فراتر از ثبت یا اعلام نهاد تجاری است. ممکن است لازم باشد چندین مجوز دریافت کنید تا با آن مطابقت داشته باشید. تعداد و نوع مجوزها و مجوزهایی که به آن نیاز خواهید داشت به عوامل مختلفی بستگی دارد: نوع کسب و کاری که در آن هستید، مکان آن و نیازهای تجاری خاص شما. به عنوان مثال، اگر در حال ایجاد یک ساختمان یا سازه در یک قطعه زمین هستید، تقریباً به طور قطع به مجوز ساخت و ساز از شهرداری، بر اساس قوانین منطقه بندی محلی نیاز خواهید داشت. اگر از هر نوع تأسیساتی مانند ویترین فروشگاه، دفتر، کارخانه، آشپزخانه تجاری یا موارد مشابه استفاده می‌کنید یا می‌سازید، باید فضا را متناسب با کدهای قانونی مربوطه تجهیز کنید.

طرح های توجیهی اخذ مجوز شامل دو مورد زیر هستند: 

طرح توجیهی جواز تأسیس گردشگری

طرح توجیهی گردشگری به پروژه هایی اطلاق می شود که مبنای آن ارائه خدمت به گردشگران است و به بررسی و تجزیه و تحلیل جاذبه های طبیعی و جاذبه های انسان ساخت در محل اجرای طرح می پردازد. یک طرح توجیهی گردشگری باید شامل یک چشم انداز روشن در مورد چرایی توسعه این طرح و یک ارزیابی کامل از وضعیت فعلی و پتانسیل آینده گردشگری در جامعه باشد؛ همچنین مسیر عملی را برای توسعه گردشگری و جذب بازارهای هدف شما را ترسیم می کند. طرح جامع گردشگری، محصولات، امکانات، برنامه‌ریزی و تجربیات بالقوه را شناسایی، نوآوری و بیان می‌کند - به همراه سیاست‌ها و پروتکل‌های مربوطه - که برنامه‌ریزی و طراحی بلندمدت و پایدار یک شهر، ایالت یا کشور را به عنوان مقصد گردشگری هدایت می‌کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره این نوع طرح می توانید به صفحه طرح توجیهی جواز تاسیس گردشگری مراجعه فرمایید.

طرح توجیهی شهرداری

طرح توجیهی شهرداری مشابه طرح های شهر سازی است و به طرح هایی که جهت ارائه به شهرداری تهیه می شوند اطلاق می گردد. طرح توجیهی شهرداری، امکان سنجی طرح مورد نظر را از جهت ساختار معماری و شهرسازی محل مورد نظر می سنجد. طرح توجیهی کسب و کار برای توسعه پایدار شهری بسیار با اهمیت است. برنامه ریزی کسب و کار می تواند ابزار مفیدی در کمک به شهرداری ها برای اجرای پایدارتوسعه شهری باشد. طرح توجیهی کسب و کار برای استارت آپ ها، سرمایه گذاری های جدید و همچنین شهرداری ها و سایر مردم بسیار سودمند است. طرح برنامه ریزی کسب وکار، فرآیندی از بسط راه‌حل‌هایی است که هدف آن بهبود یا صلاحیت مجدد یک منطقه شهری موجود و همچنین ایجاد شهرنشینی جدید در یک منطقه است. برنامه ریزی شهری به عنوان یک رشته و به عنوان یک روش عمل، به فرآیندهای تولید، ساختار و تصاحب فضای شهری می پردازد.

جهت کسب دانش بیشتر درباره طرح توجیهی شهرداری می توانید به صفحه طرح توجیهی شهرداری مراجعه فرمایید.

 

 

logo-samandehi